separator

ПОЧЕТНА УБАВИНА И СТИЛ НЕВЕСТА ВЕНЧАНИЦИ ЗА СВАДБА ОД СОНИШТАТА КОЛЕКЦИЈА 2014
ВЕНЧАНИЦИ ЗА СВАДБА ОД СОНИШТАТА КОЛЕКЦИЈА 2014

modern-trousseau-couture-bridal-fall-2014-molly-short-wedding-dress-with-capeПрекрасна колекција за 2014 година Modern Trousseau

Еве една колекција која слободно може да го носи приматот на фустани за венчавка од соништата. Колекцијата од брендот Modern Trousseau и креаторката Callie Tein нависитна направиле прекрасна работа. Модерни, елегантни во различни должини и силуети. Слатки и секси, не враќааат во времето  и препознатливиот стил на 60 тите. Изборот на ткаенина е перфектен, од везена органза од Италија, аленкон чипка од Франција до класична тајландска свила. Венчаниците се навистина преубави.